۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
مرور تجربه اجرای پروژه معماری سازمانی تطبیقی در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
مرور تجربه اجرای پروژه معماری سازمانی تطبیقی در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
مرور تجربه اجرای پروژه معماری سازمانی تطبیقی در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این نشست با حضور مدیر دفتر فناوری و اطلاعات و همکاران مرتبط شرکت برق جنوب کرمان، پیمانکار و ناظر پروژه و همچنین همکاران شرکت مادر تخصصی توانیر و تمامی شرکت های توزیع کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

مجتبی یزدانی، مدیر دفتر فناوری و اطلاعات این شرکت، هدف از برگزاری این نشست را ارائه کارهای انجام شده شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان در خصوص پروژه کشوری معماری تطبیقی و تفضیلی سازمانی بر اساس مدل مرجع توانیر، دانست و گفت: با توجه به نیاز سازمان ها به استفاده بهینه از منابع سازمانی در راستای دستیابی به اهداف سازمان، داشتن چهارچوب و معماری جز الزامات یک سازمان می باشد که بتواند جنبه های مختلف را توصیف و در نهایت با ارائه راهکارها، پروژه ها و اقدامات، زیرساختهای لازم جهت برآورد این نیاز را ایجاد نماید.

یزدانی خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان در سال 1398 به عنوان پایلوت شرکت توانیر و در قالب پروژه ملی، مجری پروژه تدوین معماری سازمانی تطبیقی و تفصیلی بر اساس معماری مرجع شرکتهای توزیع (EDRA: Electrical Distribution Reference Architecture) انتخاب گردید. در همین راستا قرارداد مربوطه با شرکتهای پیمانکار و ناظر با موضوع " تدوین معماری سازمانی تطبیقی وتفصیلی فناوری اطلاعات" و با نظارت دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات منعقد گردید.

مدیر دفتر فناوری و اطلاعات شرکت تاکید کرد: از انتهای سال 1398 کمیته راهبردی معماری سازمانی و فرآیندها و تدوین برنامه زمانبندی پروژه با تشکیل تیم مدیریت پروژه، رسما آغاز به کار نمود به طوری که بر اساس زمان بندی پروژه، فاز بررسی مدل مرجع معماری و تحلیل شکاف با هدف تطبیق وضعیت موجود فناوری اطلاعات و معماری سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با مدل مرجع ابلاغی انجام پذیرفت و نتایج این فاز از پروژه به صورت ویدئو کنفرانس در این نشست ارائه گردید.

وی در ادامه سخنان خود بیان نمود: با توجه به اتمام فاز تطبیقی پروژه در ادامه پروژه فاز تفصیلی در دو حوزه مصوب شده در کمیته راهبردی معماری سازمانی و فرآیندها توسط پیمانکار در دست انجام می باشد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه در سازمان ها، اظهار نمود: علاوه بر دستاوردهای این پروژه در انجام فاز تطبیق معماری موجود فناوری اطلاعات در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان  مواردی مانند نحوه اقدام در خصوص انجام معماری تطبیقی در سایر شرکتهای توزیع، آشنایی با متدولوژی و مراحل اجرایی پروژه، مشکلات و چالش های اجرایی احتمالی در پروژه جهت استفاده سایر شرکت های توزیع، نحوه نظارت و بررسی فرآیندها، موارد مرتبط با بروزرسانی معماری مرجع، پیاده سازی و مخزن معماری از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

 

تاریخ:
1399/10/14
تعداد بازدید:
126
منبع:
دفتر روابط عمومی
نام نویسنده:
مهرداد محسنی تکلو
ایمیل نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399،  جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان ميباشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه